Podsumowanie sezonu 2015

2016-01-10,

Mijający sezon 2015 był dla naszego klubu bardzo udany i wyjątkowo długi. Za wszystkie wydarzenia i sukcesy bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego klubu. Nic nie mogłoby się wydarzyć bez wsparcia, zaangażowania i udziału każdego z nas.

Po raz drugi na początek sezonu w maju na naszej „Golfowej Łące” zorganizowaliśmy „Piknik Golfowy” otwarty dla każdego mieszkańca naszego miasta i okolic. Impreza była bardzo udana, frekwencja i pogoda dopisała. Mimo że, golf nie jest łatwym sportem, byliśmy pod wrażeniem jak nowicjusze, którzy dobrze sobie radzili z zupełnie nowym doświadczeniem, w szczególności dzieci.

Innym bardzo ważnym wydarzeniem naszego klubu to organizacja we wrześniu „III-go Turnieju o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry” na polu golfowym w Harrachovie, CZ. Turniej miał wyjątkowo dobrą obsadę, 46 uczestników, golfiści z Polski, Czech, Niemiec i Austrii.

Puchar Prezydenta zdobył Zdenek Morawiec jr. Równocześnie wyłoniliśmy mistrza Golf Club Jelenia Góra. Mistrzem Klubu na rok 2015 został Errol Mills.

Przez cały sezon członkowie naszego klubu brali udział w wielu turniejach na polach golfowych z dużymi sukcesami w Polsce, Czechach i Niemczech.

Od maja do września mieliśmy przyjemność brać udział w turniejach eliminacyjnych „Deutsche Bank Polish Masters”. Eliminację na polu Kalinowe Pola wygrał nas klubowicz Errol. Na turnieju na pod krakowskim polu Kraków Valley Leonard łącki popisał się wyjątkową precyzją na dołku Par 3 na odległości 177 metrów postawił piłkę za pierwszym uderzeniem 150 cm od flagi za co został wyróżniony.

Siódmy finałowy turniej odbył się na polu golfowym First Warsawer Golf & CC. Na liście startowej turnieju finałowego z naszego klubu byli: Errol Mills, Leonard Łącki, Filip Ruszczyński, Edward Ostrowski.

Ten sezon był wyjątkowy dla Errola Millsa. Wygrał Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Seniorów Czech i powtórzył ten sukces na Otwartych Mistrzostwach Seniorów Austrii, brawo Errol.

Po raz pierwszy odbył się Klubowy Puchar Polski Seniorów na przepięknym polu golfowym Private Rosa koło Częstochowy. Klub nasz zajął bardzo dobre dziesiąte miejsce, trzydniowy turniej odbył się w formacie Stroke Play Brutto. Golf Club Jelenia Góra reprezentowali: Errol Mils, Leonard Łącki, Filip Ruszczyński, Jerzy Czyruk i Edward Ostrowski.

Dziesiąte miejsce dla klubu bez pola golfowego było dużym zaskoczeniem wśród uczestników turnieju. Miłym akcentem naszej aktywności golfowej na polskich polach golfowych jest krótka notatka w ostatnim magazynie golfowym „Golf & Roll” pod tytułem „Jelenia Góra golfem stoi”.

Pod koniec października wspólnie z kolegami z Dolnośląskiego Klubu Golfowego ze Świdnicy, braliśmy udział w pierwszym meczu golfowym w formacie „Ryder Cup” przeciwko drużynie czeskiej na polu golfowym Mlade Buky. Turniej został rozstrzygnięty na ostatnim osiemnastym dołku. Połączona polska drużyna okazała się lepsza od gospodarzy.

Przyszły rok 2016 nasi czescy koledzy będą mogli się zrewanżować a my mamy nadzieję że, wygramy ponownie.

Mimo że, nie mamy własnego pola golfowego osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki w mijającym sezonie 2015. Co to by było gdybyśmy mieli polo golfowe?

Jeszcze raz w imieniu Golf Club Jelenia Góra bardzo serdecznie dziękuję wszystkim członkom naszego klubu za tak wyjątkowy sezon 2015.

Mam nadzieję że, zbliżający się rok 2016 będzie dla nas jeszcze lepszy.

Za Zarząd Klubu

Edward Ostrowski.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

W NOWYM ROKU

2016